Syrský prezident Assad nenařídil útok chemickými zbraněmi, píše německý tisk

9. 9. 2013

čas čtení 2 minuty

Syrský prezident Bashar al-Assad nenařídil osobně útok chemickými zbraněmi na oblasti nedaleko Damašku, k němuž došlo 21. srpna a kvůli němuž chtějí Spojené státy na Assada vojensky zaútočit. Assad během celé řady minulých měsíců opakovaně blokovat četné žádosti svých vojenských velitelů, kteří chtěli použít chemických zbraní proti vzbouřencům. Uvedl to německý deník, který citoval nejmenované vysoké německé výzvědné zdroje.

Záminka k válce se rozpadá, hledejme jinou

9. 9. 2013 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

Potvrzují se předchozí zprávy z méně kredibilních zdrojů, podle nichž Rusko navrhlo, aby syrské chemické zbraně byly postaveny pod globální kontrolu a tím se zabránilo válce. Americká administrativa, jejíž původní záminka k válce se každým dnem viditelněji rozpadá, stejně jako vycházejí najevo vazby proponentů útoku na lobby syrských povstalců a izraelskou lobby, reaguje tak, jak se dalo očekávat: Asad teď dostal týdenní ultimátum, aby se vzdal veškerých chemických zbraní. Americký ministr zahraničí John Kerry ale okamžitě dal najevo, že se nejedná o seriózní nabídku mírového řešení. A také jí bezpochyby není.

Volební kalkulačka opět radí, koho volit. Minule ji použil každý pátý volič

9. 9. 2013

čas čtení 1 minuta

Tisková zpráva

Praha, 9. 9. 2013 -- Která politická strana má nejpodobnější názory jako vy? A kteří poslanci hlasovali ve Sněmovně stejně, jako byste hlasovali vy? Na tyto otázky odpovídá Volební kalkulačka, internetový test porovnávající názory voliče s názory stran. Dnes ji spustilo sdružení KohoVolit.eu. Před prezidentskými volbami na jaře 2013 ji použil více než 1 milion voličů.

V první řadě je nutné se informovat!

9. 9. 2013 / Ondřej Hausenblas

čas čtení 4 minuty

K příspěvku pana Štěpána Chába ("Škola, ač je to paradox, vychovává blbce", BL 5.9.2013) by asi nebylo co dodávat, protože jeho nářek nad chybami české školy je tak univerzální, že nenechává ani škvíru k proniknutí nějakého nápadu, co s tím tedy dělat.

Ale něco se dělat dá a má: v první řadě se informovat! Tvrdím, že když vás kňourání nebo klení nad českým školství začne přemáhat, máte zkusit se víc dozvědět, víc se sami naučit o tom, nad čím hořekujete. Je dost pravděpodobné, že vám pak něco dojde.

Odposlechnuto na cestách

9. 9. 2013 / Štěpán Cháb

čas čtení 1 minuta

V pátek jsem jel vlakem a byl nucen vyslechnout rozhovor tří gymnazistů sedících opodál. Z rozhovoru vyplynulo, že jsou v posledním závěrečném ročníku.

Pokusím se o volný přepis vysloveného.

První: Včera na mě ta kráva Válková vybalila četbu. Jako prej co jsem čet z povinný (kráva Válková bude pravděpodobně češtinářka oněch tří vejlupků, skutečné jméno učitelčino jsem nahradil vymyšleným, abych zmíněné učitelce nepochroumal profil).

Druhý a Třetí: Haha, kráva, cos jí řek?

První: No něco jsem si vymyslel. Jako že jsem čet, to jako jo.

Krédo politiků v Česku?

9. 9. 2013 / Aleš Uhlíř

čas čtení 4 minuty

Stranický systém a volby v Česku dostávají na vrcholné politické posty většinou stejné typy osob. Bez rozdílu stranické příslušnosti jsou do popředí vynášeny především odpudivé typy. Nebude to asi slušné takhle říct, z mnohých ale ta arogantní povýšenost je patrná na první pohled. Jinak tomu ale snad ani být nemůže, neboť různé úrovně ve společnosti jsou něco jako spojené nádoby. Jestliže kupříkladu na gymnáziu jsou v maturitních ročnících takoví blbečci, jak popisuje text "Odposlechnuto na cestách", musí tam být i stejně blbí učitelé, kteří je nechali tak daleko dojít.

K VOLBÁM:

Kultura na odpis aneb Za co (ne)má cenu bojovat

9. 9. 2013 / Marek Řezanka

čas čtení 6 minut

Jsou resorty, jejichž náplň do značné míry vylučuje v devadesátých letech omílanou poučku (především V. Klausem), že vše vyřeší trh. Například v dopravě, v oblasti životního prostředí či v kultuře trh celou řadu věcí nevyřeší -- a pokud ano, princip maximalizace zisku se nutně někde negativně podepíše.

Další analýzy Marka Řezanky k volbám:

Marek Řezanka, O zdravotnictví: Když systém onemocní

Marek Řezanka, Hra o školství

Malá justiční trapnost

7. 9. 2013 / Richard Bébr

čas čtení 6 minut

Začátkem září 2012 otiskl deník MF Dnes několik článků o zatčeném MUDr. Rathovi. Podle mého názoru byly těmito články porušeny zákony ČR. Proto jsem podal trestní oznámení na redaktory MF Dnes. Vyřizování začalo u policie ČR, pak probíhalo všemi stupni Státního zastupitelství a dodnes není nijak věcně ukončeno (!). Dočkal jsem se však několika právních perel, které v neutěšené justiční šedi sice nic neřeší, ale zato aspoň trochu pobaví.

Moje přítelkyně Helenka a vzkaz pro čtenáře BL

6. 9. 2013 / Věra Říhová

čas čtení 11 minut

Navštívila jsem po roce svou přítelkyni Helenku, abych jí pogratulovala k svátku. Našla jsem jí ve zuboženém stavu, psychicky zlomenou a nemocnou. Její manžel Karel mi sdělil, že takhle zkolabovala v zaměstnání v důsledku přepracování a neustálé šikany.

Helenka má zničené nervy, neustálé tiky a škubání rukou jí dělají potíže se najíst. Takhle zničeného člověka jsem viděla jedinkrát v životě ještě v mládí, byl to strýc mého manžela, který nám přijel na svatbu. Strýc prošel tvrdým vyšetřováním v Bartolomějské a několika lety věznění. Nevím, z čeho byl tehdy obviněn, protože se o tom v rodině nemluvilo a všichni, kdo o něm něco bližšího věděli, již zemřeli, ale dnes už to není důležité.

STÍŽNOST RADĚ ČT NA REDAKTORY ČT

Bakalova česká televize aneb střet zájmů jako Brno

6. 9. 2013 / Štěpán Kotrba

čas čtení 18 minut

Dne 5. 9. 2013 vysílala Česká televize rozsáhlou sérii reportáží o situaci v OKD. Mj. v pořadu Události komentáře moderátor Martin Veselovský k tomuto tématu provedl interview s redaktorkou serveru Aktuálně.cz - serveru, vlastněném Zdeňkem Bakalou. Není vám na tom něco divného?

29091

Něco pro Dominika Duku

9. 9. 2013 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Občas se během svého současného pobytu v Bostonu ve volném čase zajedu podívat červenou linkou zdejšího metra do sousední Cambridge do parků kampusů Harvardovy univerzity (jiný kampus, totiž kampus Harvard Medical School s fakultními nemocnicemi, leží naopak v Bostonu v Longwood Medical and Academic Area). Hned poprvé jsem si všiml té zvláštnosti, že na unitářském kostele visí duhová vlajka, která bývá normálně vlajkou leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT).

K volebním programům a tradičním volbám

8. 9. 2013 / Petr Novák

čas čtení 6 minut

Pan prezident Zeman nám sdělil, že mám číst volební programy stran. Tak jsem si pročetl volební programy jednotlivých politických stran.

Konkrétně ČSSD, KSČM, ODS a TOP09. Záměrně je píši za sebou abecedně. Bohužel mám pocit, že tyto programy nereflektují moc skutečnosti a věci, které běžného občana a voliče pálí. Já jsem se zaměřil na sociální oblast a to speciálně, co chtějí strany dělat s vzrůstající chudobou, lichvou a přehnanými pravomocemi exekutorů a jak řešit již vzniklé problémy..

Co se týká ČSSD, tak ta má na svých webových stránkách volební program. Je tam dokonce i ten bod, kde se píše, cituji:

O pozoruhodně "levicovém" americkém akčním filmu

7. 9. 2013 / Jan Čulík

čas čtení 6 minut

Povšiml jsem si v deníku Guardian, že recenzenti upozorňují na pozoruhodně "levicové" zaměření amerického filmu Elysium, Neilla Blomkampa, Jihoafričana, který žije v Kanadě. Ačkoliv se akčním americkým filmům normálně vyhýbám, šel jsem to zkontrolovat. A opravdu.

O celebritách, infantilitě a kognitivní uzavřenosti

6. 9. 2013 / Bohumil Kartous

čas čtení 4 minuty

Lehce snesitelné bytí Jiřího Mádla, aneb na pitomost veřejně známých lidí je nutno systematicky upozorňovat

Lidé, okolo kterých vznikne nějaký mediální zájem a kteří se prostřednictvím toho stanou objekty adorace, mají tendenci vracet se zpět ve vlastní ontogenezi. Stávají se zase dětmi, které řízená pochvala motivuje učit se základní životní principy, jako třeba hygienické návyky. Není divu, že dítě považuje za úspěch hodný pochvaly, když se mu podaří vyprázdnit se do nočníku a tedy rychle běží tento počin oznámit a vybrat si tak sladkou odměnu v podobě potlesku šťastných rodičů. Celebrity jsou na tom v podstatě stejně.

Jižní tradice - naděje pro postimperiální Spojené státy americké?

9. 9. 2013 / Karel Dolejší

čas čtení 5 minut

Je ironií osudu, že sever Spojených států - zhruba řečeno převážně radikálními protestanty osidlovaná část, na rozdíl od především ekonomických migrantů na jihu hlásících se častěji k anglikánství a katolicismu - se dnes navenek prezentuje jako nábožensky vlažnější a sekulárnější. Avšak stále více komentátorů současného amerického veřejného života poznamenává, že navzdory "odnáboženštění" Severu tu stále existuje hlubší kontinuita s radikálním protestantismem, která se promítá do převládajícího mýtu "americké výjimečnosti" podbudovávajícího imperiální ideologii. Právě proto se lze domnívat, že v postimperiálním období to bude právě "jižanská" mentalita, která se dokáže mnohem lépe vyrovnat s upadajícím mezinárodním postavením bývalého světového hegemona. A nemyslí se tím, samozřejmě, barvotiskový obrázek jižanství z občanské války založený na rasismu a obhajobě otrokářství.

Americký umělec, aktivista a duchovní Roger Siegel vypráví nejen o své práci s The Beatles

9. 9. 2013 / Tomáš Koloc

čas čtení 2 minuty



(Redakce BL se omlouvá za technicky nekvalitní záznam, zejména za velmi rušivou interferenci větru ve zvuku)

17. srpna jsem se na trutnovském Open Air Festivalu seznámil s americkým dokumentaristou, fotografem, spisovatelem, básníkem a bývalým lidskoprávním aktivistou Rogerem Siegelem, svědkem americké duchovní erupce 60. let, který se stal hinduistickým mnichem (aniž by ovšem zároveň obětoval jakoukoli ze svých uměleckých aktivit) a jako takový přijal duchovní jméno Gurudas (Mistrův služebník). Tento Newyorčan, který přišel v 60. let do San Francisca, tehdejší Mekky americké duchovní exploze, prošel všemi druhy tehdejšího duchovního poznávání, z ruky indiánských domorodců přijal posvátný peyotl, byl dobrovolníkem pokusů s LSD a spolupracovníkem Timothyho Learyho a Kena Keseyho (autora románu Vyhoďme ho z kola ven, podle nějž natočil Miloš Forman svůj první oscarový film Přelet přes kukaččí hnízdo). Později se v San Franciscu setkal se Šrílou Prabhupádou, který v roce 1965 přinesl na Západ náboženské učení hinduistické denominace bhakti, stal se jedním z jeho prvních žáků a jeho "pobočníkem pro styk s umělci".

Konec českého snu

9. 9. 2013 / Jan Mertl

čas čtení 2 minuty

Sametová revoluce slibovala svobodu, rovnost příležitostí, ekonomický i sociální rozvoj. Srovnejme si její výsledky s novoročním projevem V. Havla z roku 1990 a tam přítomnými ambicemi -- jsou tristní. Na Britských listech byla publikována řada textů naznačujících cesty k nápravě -- bezvýsledně, protože není ochota po nich jít. A předvolební období situaci jen zhorší, protože primitivní antikomunismus pravice ani dílčí kroky levice nic neřeší. Odvrhli jsme komunismus a místo něj máme podmínky, z nichž kdysi vzešel.

Hrozba klimatické změny

9. 9. 2013 / Alexander Ač

čas čtení 4 minuty

Mnoho lidí se domnívá, pokud už vůbec uvažuje o změně klimatu, že nám bude stačit přizpůsobování se nadcházejícím změnám. Postavíme větší přehrady, povodňová hráze, bude více klimatizací a o něco více solárních panelů a větrných turbín či jaderných elektráren. Situace je však "trochu" složitější. Pokud totiž nedojde k rychlé změně vývoje globálních emisí skleníkových plynů, klimatická změna bude probíhat nejméně 10 až 100krát rychleji, než kdykoliv za posledních 65 milionů let. To je jeden z posledních vědeckých poznatků publikovaný v prestižním časopise Science.

Příznivci intervence v USA spoléhají na "nezávislou expertízu" placené lobbistky syrských povstalců

9. 9. 2013

čas čtení 1 minuta

Šestadvacetiletá žena, jejíž názory na údajně málo významné postavení radikálních islamistů v syrské opozici doporučil zákonodárcům ministr zahraničí John Kerry, je současně placenou lobbistkou syrských povstalců. Elizabeth O'Bagyová, jejíž článek pro list Wall Street Journal doporučil Kerry členům Kongresu, pracuje pro thinktank ISW (sponzorovaný zbrojařskými firmami General Dynamics, Northrop Grumman, Palantir, Raytheon, CACI, Dyncorp, Critical Solutions - pozn. KD), ale také je politickou ředitelkou skupiny Syrian Emergency Task Force (SETF) lobbující v USA za zájmy syrských povstalců. To ale v článku pro WSJ nebylo uvedeno a ani Kerry o tom nehovoří.

Americké a britské špionážní agentury zničily soukromí a bezpečnost na internetu

6. 9. 2013

čas čtení 2 minuty

Americké a britské špionážní agentury úspěšně prolomily většinu šifrovacích nástrojů používaných stamilióny lidí k ochraně soukromí na internetu. Osobní údaje, transakce prováděné online a emaily jsou podle dokumentů zveřejněných Edwardem Snowdenem průběžně monitorovány. V rámci programu s náklady 250 milionů ročně umisťují výrobci softwaru do svých produktů tajně zadní vrátka, která umožňují tajným službám získat přístup k počítači a v něm umístěným údajům. Odborníci na bezpečnost konstatují, že takové programy "podkopávají základy internetu".

Nemocnice Vyškov: Máte podezření na akutní infarkt, pro nás je nejdůležitější, zda jste zaplatil za parkování

4. 9. 2013 / Daniel Sterzik

čas čtení 14 minut

Tatík jel ráno na montáž, už je mu šedesát, život na něj pomalu doléhá a po cestě se mu udělalo nevolno - tlak na hrudi, začaly mu mrtvět prsty. Patřičně se vyděsil, o to větší tlak měl na hrudi a o to víc necítil ruce, ale protože to neměl daleko k nemocnici, pomaličku dojel na vrátnici a požádal o pomoc. Kde má zaparkovat a kam k doktorovi.

Vrátná sice doktora nezavolala, ale zato ho poučila, že v areálu nemocnice se parkuje za peníze a pokud chce, může si zaparkovat venku na narvaném neplaceném parkovišti. Koho zajímá, že necítíte ruce a bojíte se infarktu... pořádek musí být. Tatík odmítl jakkoliv couvat, otáčet se s autem a hledat místo k parkování. Zajel tedy dovnitř a hned za vrátnicí měl řadu parkovacích míst zcela prázdných, určených pro doktory.

Čechy: atmosféra neotesanosti, tuposti a podlosti

5. 9. 2013 / Jiří David

čas čtení 3 minuty

Udělal jsem jednoduchou záměnu v textu Thomase Bernharda (k rakouskému národnímu svátku 1977): místo Rakouska jsem dal Čechy a nestačil se divit, jak moc se nám to podobá a jak i čas vůbec nic nezastřel (naopak!), posuďte sami, píše umělec Jiří David:

Hulvátství je v Česku normou

5. 9. 2013 / Aleš Uhlíř

čas čtení 2 minuty

V roce 2002 jsem byl týden hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Byla to moje první (a bohudíky i poslední) zkušenost tohoto druhu. Protože jsem vykonával advokacii a musel denně dost věcí telefonem vyřizovat, potřeboval jsem na to určité podmínky. Například být sám. Z toho důvodu jsem si vzal "nadstandardní" pokoj.

Nadstandardním pokojem, jak se ukázalo, byl malý kamrlík hned vedle místnosti, kde byl příjem pacientů. Ve dne to moc nevadilo, ale v noci tam bylo dost hlučno. Okno, jak jsem byl poučen poté, co se mi ho nepodařilo otevřít, se neotvírá, protože je staré a když se otevře, nedá se pak lehce zavřít. Jelikož se mi nechtělo být v nevyvětrané komůrce, tak jsem denně prováděl cviky s otevřením a zavřením velkého okna a časem jsem ty zatuhlé panty rozhýbal. Na pokoji jsem měl malý televizor, rozbité rádio a telefon. Telefon nefungoval hned, trvalo den, než jej zprovoznili.

Příspěvek k objasnění nové vlny rusofobie a antizemanovství

7. 9. 2013 / Vojtěch Merunka

čas čtení 1 minuta

Nemusí jít jen o blížící se české parlamentní volby, ale i vliv obchodních strategických zájmů. Ruská federace má zájem na vlastní náklady vybudovat širokorozchodnou eurazijskou železniční síť, která by propojila Evropu s dálným východem (střední Asie, Sibiř, Čína) a jezdily by po ní nákladní vlaky se zbožím a surovinami.

Levicoví stínoví ministři na seminářích SPaSu

6. 9. 2013

čas čtení 1 minuta

Tisková zpráva

Spojenectví práce a solidarity (SPaS) se rozhodlo s ohledem na konání předčasných parlamentních voleb pozměnit charakter svých pravidelných seminářů v Domě odborových svazů, aby v nich mohly před veřejností zaznít politické názory parlamentních politických stran, které se deklarují jako levicové a abychom tak přispěli k posilování levicového diskurzu.

Pro období září-říjen jsme vybrali čtyři termíny (čtvrtky) a čtyři následující témata a pozvali jsme stínové ministry ČSSD, KSČM a SPOZ. Do dnešního dne potvrdili účast panelisté z ČSSD a KSČM:

1. 12.9. -- Směřování české zahraniční politiky,její hodnoty, smysl i postoje ke konfliktním situacím za ČSSD Lubomír Zaorálek,za KSČM Jiří Maštálka

2. 26.9. - Jakou daňovou, důchodovou a zdravotní politiku podporujeme za ČSSD S.Němeček a R.Sklenák, za KSČM Soňa Marková

3. 10.10. - Jak podporovat sociální a lidská práva za ČSSD Michaela Marksová-Tominová, za KSČM Miroslav Opálka

4. 24.10. - Co chceme udělat pro ekonomické oživení ČR a zvýšení zaměstnanosti za ČSSD Jan Mládek, za KSČM Jiří Dolejš.

Všechny semináře začínají od 17:00 a budou se kromě prvního konat ve velkém sále Přítomnost v budově DOS, přístupném ze zadní strany budovy.


Ilona Švihlíková, Jan Kavan a Milan Neubert
Mluvčí SPaS

KANADA

Parkovací poplatky u nemocnic jsou zřejmě protizákonné

5. 9. 2013 / Miloš Kaláb

čas čtení 2 minuty

Se zájmem sleduji informace o tom, jak se kde platí za zdraví. Většina nemocných i jejich návštěvníků v nemocnicích platí v Kanadě vysoké poplatky za parkování u nemocnice. V blízkém okolí nemocnic je záměrně zakázáno parkovat. Budova, v níž pracuji, je právě naproti nemocnice, a tedy si velice bedlivě hlídá svá parkoviště. Nejednou se mi v minulosti stalo, že po tom parkovišti chodili bezradně staří lidé, jejichž auto bylo odtaženo, píše Miloš Kaláb.

PŘEDČASNÉ VOLBY:

Voličská alternativa, nebo jen dobře prodaný obal?

5. 9. 2013 / Veronika Sušová-Salminen

čas čtení 14 minut

O hlasy českých občanů se budou v předčasných volbách 2013 ucházet celkem dva zřejmě nejvýraznější "nové" politické subjekty: Babišovo ANO, bude líp a Strana práv občanů-zemanovci, charakterizovaná blízkostí k prezidentu Miloši Zemanovi.

Bezpochyby by české politické scéně pomohlo oživení vznikem nějaké stabilní a opravdu nové(á) politické(á) hnutí, které(á) by opravdu rozvířilo(a) stojaté vody místní kartelové politiky.

Když systém onemocní

6. 9. 2013 / Marek Řezanka

čas čtení 7 minut

Reforma má být obecně určitou zásadní dlouhodobou systémovou změnou, od níž se očekává nějaké zlepšení stávajícího stavu. Nečasův kabinet slovo "reforma" skloňoval snad ve všech pádech. V praxi však bylo vidět především "šetření", a to tam, kde redukce výdajů může dlouhodobě představovat značný společenský dluh. Například úspora na stavu policistů či hasičů s tím, že tito lidé si hledají další zaměstnání, aby jejich životní úroveň neklesala, může být pro společnost sebevražedná. Ztráty převyšují zisk.

Jak přimět politický systém, aby se sám léčil a vyléčil

6. 9. 2013 / Josef Mrázek, Zdena Radičová

čas čtení 13 minut

Škod všeho druhu jsme v naší zemi v posledních desetiletích utrpěli hodně a tak bychom rádi poznali pocit, že se stát konečně dostal do dobrých rukou, že končí období pádu a společnost začíná prosperovat.

Po opakujících se devastujících vládách však zůstaly nejen zmíněné škody, ale také politický systém opevněný proti zásahům, které by vedly ke zlepšení. Stále narůstající část občanů včetně politiků si začíná uvědomovat, že nové volby uspořádané postaru nepřinesou natolik podstatné změny, aby se společnost uzdravila, a volají po systémových úpravách.

Sýrie, Írán a Hizballáh koordinují společnou reakci na americkou intervenci

7. 9. 2013

čas čtení 3 minuty

Sýrie, Írán a libanonské hnutí Hizballáh zřídily společnou operační místnost pro úzkou koordinaci v případě amerických náletů na Sýrii. Připravují se přitom na ty nejhorší možné varianty. Hizballáh mobilizuje "desetitisíce" svých bojovníků, sdělily politické a diplomatické zdroje libanonskému listu The Daily Star.

Proč bude intervence v Sýrii ilegální?

7. 9. 2013 / Karel Dolejší

čas čtení 2 minuty

1) Nebylo nade vší pochybnost prokázáno, že útok z 21. srpna v syrské Gútě spáchal režim Bašára Asada. Intervenující USA naopak obešly nezávislé vyšetřování útoku ze strany OSN, nevyčkaly jeho výsledku a samy označily údajného viníka, ačkoliv pro tuto verzi nepředložily žádné veřejně dostupné důkazy a v dokumentech, kterými se snaží útok odůvodnit, se hovoří pouze o důkazech nepřímých. Část americké zpravodajské komunity se přitom přiklání k verzi, podle níž za chemickým útokem stáli povstalci usilující o zatažení USA do války.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za červenec 2013

9. 8. 2013

čas čtení 2 minuty

V červenci 2013 přispělo finančně na Britské listy 774 osob bankovním příkazem celkovou částkou 405 442,98 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v dubnu 2013 částkou 2282,51 Kč. (Finanční příspěvky poukázané Britským listům v červenci prostřednictvím mobilu budou zprostředkovatelskou firmou Airtoy poskytnuty až za dva měsíce, částka za červenec byla 77662.82 Kč.)

Zůstatek byl koncem července 2013 437 922,03 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

45223