Čeští elfové: Kvalitativní analýza dezinformací o covid-19 na webech AC24, Aeronet, Nová republika, Parlamentní listy, Protiproud, Sputnik
1. 10. 2020 / Bohumil Kartous
Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous27. 9. 2020
Experti varují, že dlouhý covid by se mohl stát jedním z nejhorších dopadů této krize.
Avšak pacienti jako Sophie nemají přístup k žádné zdravotní infrastruktuře pro pacienty trpící dlouhým covidem, protože britská vláda takové kliniky ve své všeobecné indolenci dosud nevytvořila.
Epidemiolog profesor Tim Spector z King's College v Londýně odhaduje, že je v Británii asi 600 000 lidí trpících "dlouhým covidem". Z jeho analýzy dat z koronavirové aplikace King's College, kterou používá 3.6 milionů britských uživatelů, vyplývá, že 12 procent lidí nakažených koronavirem má příznaky trvající déle než 30 dní a každý dvoustý nakažený má přiznaky trvající déle než 90 dní.
Pacienti s dlouhým covidem trpí bolestmi a leží v posteli. Jsou trvale vyčerpaní a trpí "mozkovou mlhou", takže se nemohou na nic soustředit. Důsledkem je nezaměstnanost a izolace.
Polovina britských obvodních lékařů má mezi svými pacienty lidi trpící dlouhým covidem, informuje British Medical Association.
Diskuse