Opravdu smrdí ryba od ocasu?

8. 2. 2019 / Beno Trávníček

čas čtení 1 minuta

Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje stát, že málo bojuje za čistotu našeho ovzduší. Stát se hlavně prostřednictvím ministerstva životního prostředí brání, že tomu tak přece ale vůbec není.

Co mne zaujalo?

Doporučení více se pověnovat železnici

Pozn.: To je pole u nás novým stoletím nezorané. Namísto maximálního využití kolejí pro tranzit nákladů brázdí silnice a dálnice desetitisíce nákladních lochnesek - za stálého znečišťování ovzduší, ničení vozovek a způsobování tu méně, tu více tragických havárií. A rychlovlak? Huuuuuu. Možná naše vnoučata se jednou svezou.

Dědečkuuu – ty vole to je vlak!

Doporučení k rozšíření šetrnějších aut

Pozn.: Proč by náš stát podporoval výrobu malých, úsporných, jednoduchých, a tedy levných elektromobilů a jednoduchých a tedy levných domácnostních solárních nabíjecích stanic? Proč by vymýšlel stimuly, aby se to stalo co nejdříve? A proč by dotoval taková roztomilá autíčka přiměřeně občanům?

No protože pak by na našich silnicích nejspíš rychle zmizely ony zejména naftové šunky. A navíc - elektromobilu filtr pevných částic fakt nevytrhnete - oblíbený národní sport by tak skončil.

Nechci tím tématem zdržovat. Možná líp bude vzít kýbl hrachu a vyrazit ku Strakově akademii... možná výš... možná ale bude jednodušší koupit dvě elektrokola, pár jeklů, lodní překližku a pustit se do toho... zděs choróšaja elektríČESKAJA mašína!

0
Vytisknout
7053

Diskuse

Obsah vydání | 12. 2. 2019