Trump: "Věřím Putinovi"

18. 2. 2019

čas čtení 2 minuty
 

Trump odmítl varování od amerických výzvědných služeb ohledně hrozby ze Severní Koreje.Andrew McCabe, bývalý prozatímní ředitel FBI, informoval v televizním pořadu 60 minutes, že Trump odmítl varování ohledně hrozby USA ze Severní Koreje, které mu předložily americké výzvědné služby. Řekl: "Kašlu na to. Věřím Putinovi."


 

"Prezident provedl několik slovních útoků. Jeden z nich se týkal nedávného odpalování raket v Severní Koreji. Trump řekl, že nevěří, že by Severní Korea měla schopnost zasáhnout balistickými střelami USA. Nevěří tomu, protože mu prezident Putin řekl, že tu schopnost nemá. Putin mu řekl, že Severní Korea vůbec nemá ty rakety," konstatoval v televizi McCabe. "Přítomní výzvědní důstojníci reagovali, že to není v souladu s výzvědnými informacemi, které má k dispozici americká vláda. Na to reagoval Trump: 'Mně je to jedno. Já věřím Putinovi.'"

McCabe také v televizi poukázal na to, že je přesvědčen, že "zřejmě byl spáchán trestný čin", když Trump vyhodil šéfa FBI Comeyho a snažil se veřejně zpochybnit vyšetřování vazeb jeho předvolební kampaně na Rusko.

Trump na jeho výroky reagoval zuřivě:

"Zdiskreditovaný bývalý ředitel FBI Andrew McCabe předstírá, že je "chudáček", když ve skutečnosti byl velkou součástí skandálu podvodné Hillary a ruského hoaxu - loutkou pro prozrazujícího Jamese Comeyho. Zpráva I.G. o McCabeovi byla zdrcující. Součástí "pojištění", v případě, že bych vyhrál...

 


 

0
Vytisknout
5683

Diskuse

Obsah vydání | 21. 2. 2019