Charitativní organizace žaluje britské ministerstvo vnitra, že nepomohlo uprchlickým dětem v Calais

8. 10. 2016

čas čtení 1 minuta


Čelná britská charitativní organizace Help Refugees zahájila právní kroky proti britskému ministerstvu vnitra za to, že ministři zanedbali svou povinnost poskytnout ochranu a útočiště uprchlickým dětem bez rodičů, kteří hledají v Evropě azyl.

Organizace Help Refugees upozorňuje, že konzervativní ministryně vnitra Amber Ruddová porušila své povinnost přijmout do Británie uprchlické děti z Evropy tím, že nesprávně interpretovala a aplikovala Imigrační zákon Theresy Mayové, podle něhož má britská vláda povinnost přijmout do Británie určité množství uprchlických dětí.

Žaloba poukazuje na to, že v důsledku tohoto selhání "jsou tyto děti bez doprovodu rodičů vystaveny vážnému riziku zneužívání a vykořisťování".

Právní kroky proti britskému ministerstvu vnitra byly zahájeny v době, kdy roste znepokojení nad ohroženou bezpečností stovek uprchlických dětí bez doprovodu rodičů v Calais. Za týden plánuje francouzská vláda tento tábor zlikvidovat.

Charitativní organizace jsou znepokojeny, že nebyl oznámen žádný plán, co se stane s uprchlickými dětmi v Calais, a že ani Francie, ani Británie nezahájily registraci těchto dětí.

Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
2505

Diskuse

Obsah vydání | 10. 10. 2016