Tohle je naše hvězda. Starejte se o ni pro nás...

31. 1. 2020

čas čtení 1 minutaNick Cohen, komentátor Guardianu: A do háje. Chtěl jsem ignorovat tento den národního hlupství, ať si idioti uspořádají svůj mejdan a k odpovědnosti je poženeme až pak. Ale nad tímhle skoro brečím:


Led by Donkeys: (Vedou nás oslové): Vzkaz Evropě, dnes ráno na bílých útesech doverských. Pusťte si zvuk.Jsem Sid. Je mi 95 let. Jsem veterán z druhé světové války.

Jmenuju se brigadýr Stephen Goodall. Je mi teď skoro 98 let.

To, co bych vám chtěl říci, nyní v Holandsku a v Německu, a ve Francii, v Belgii, všem, tohle je zpráva z bílých útesů doverských, z Británie. 

Jsem opravdu smutný nad tím, že odcházíme z Evropy. Protože to pro mě tolik znamenalo.

Jsem nad tím vším opravdu velmi smutný. Protože nevíte, jak to skončí. 

Chtěl bych, aby mě nazývali Evropanem. A pocit, který máme, vzájemného přátelství, když cestujeme po Evropě, je něco opravdu mimořádného. 

Já jsem v první řadě Velšan. A jsem Brit a jsem Evropan. A jsem člověk. 

Ve svém  věku už  tady moc dlouho žít nebudu. Ale doufám, že v zájmu mých dětí a mých vnuků a pravnuků, že Anglie, Británie se navrátí daleko blíže k Evropě, než co jsme udělali teď.

Takže všichni pomysleme na ty krásné útesy. Podívejte se z vaší strany na naši stranu. A my se budeme dívat na vás s pocitem, že chceme být s vámi. A brzo zase budeme s vámi, jsem si jist. 

TOHLE JE NAŠE HVĚZDA. STAREJTE SE O NI PRO NÁS.  

0
Vytisknout
5162

Diskuse

Obsah vydání | 4. 2. 2020