Amnesty International: Turecké jednotky a jejich spojenci se dopustily v severovýchodní Sýrii válečných zločinů

18. 10. 2019

 

Turecké vojenské jednotky a koalice syrských ozbrojených skupin podporovaných Tureckem projevovaly během ofenzívy do severovýchodní Sýrie ostudnou lhostejnost vůči životům civilistů, spáchali vážné válečné zločiny, včetně okamžitých poprav a nezákonných útoků, v nichž zabíjeli civilisty a působili jim zranění.

Amnesty International shromáždila  ve dnech 12.-16. října svědectví od 17 lidí, včetně zdravotníků a záchranného personálu, vyhnaných civilistů, novinářů, místních a zahraničních humanitárních pracovníků, a analyzovala videozáznamy a zkoumala lékařské záznamy a další dokumentaci.

Získané informace poskytují tvrdé důkazy o necílených vojenských útocích v civilních oblastech, včetně útoků na soukromý příbytek, na pekárnu a na školu, které provedlo Turecko a syrské ozbrojené skupiny spojené s Tureckem. Informace také obsahují děsivé podrobnosti okamžité popravy prominentní syrsko-kurdské političky Hevrin Chalafové členy Ahrar al-Sharqiya, součásti Syrské národní armády, koalice syrských ozbrojených skupin, které vyzbrojilo a podporuje Turecko.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 
0
Vytisknout
3480

Diskuse

Obsah vydání | 21. 10. 2019