Británie: Bratr Borise Johnsona odchází z politiky, nemůže už snést, co Boris Johnson provádí

5. 9. 2019

čas čtení 1 minuta

Aktualizace: Demonstranti při návštěvě Borise Johnsona v severoanglickém městě Wakefieldu (Johnson je přesvědčen, že severní Anglie je pro brexit, a proto tam pořád jezdí) zpívali: "Where is your brother gone? Far, far away!" ("Kampak zmizel tvůj bratr? Daleko, daleko!") - v souvislosti s oznámením Jo Johnsona, že už  nemůže snést, co dělá Boris Johnson ohledně brexitu, a tak odchází z politiky.

Průzkumníci veřejného mínění poukazují na to, že odchod bratra Borise Johnsona z politiky Borise Johnsoa hluboce poškodí, na léta. Konflikt mezi bratry v politice prý britští voliči vnímají jako něco zásadního. Totéž se stalo před lety při konfliktu mezi dvě čelnými aktivisty Labouristické strany, Davidem a Edem Millibandy.

Labouristé už proti Borisu Johnsonovi začali používat heslo: "Když ti nedůvěřuje ani tvůj vlastní bratr, tak kdo ti bude důvěřovat?"* * *

Jo Johnson, konzervativní poslanec a náměstek ministra školství, oznámil, že odchází z politiky. Nemůže snést, co dělá jeho bratr Boris Johnson:


0
Vytisknout
5611

Diskuse

Obsah vydání | 10. 9. 2019